Covid-19 Karantina Günlüğüm

gold buddha statue on blue metal fence

Benim için karantina 19 Mart 2020 tarihinde başladı. Sürekli evde olmanın beni nasıl bir psikolojiye sokacağını tahmin ettiğim için günlerimi planlamaya ve bu plana uymaya zorladım kendimi. Karantina günlerim boyunca edindiğim tecrübeleri blog’umda yayınlamaya karar verdim. İyi seyirler dilerim 🙂

 • 100%

  Karantina Günlüğü – Şahsiyet Filmi

  22 Nisan 2020 04:29

  İsmini çok duymama rağmen bir türlü fırsat bulup da izleyemediğim Şahsiyet dizisini nihayet izledim.

 • 100%

  Be with You(Seninle Olmak) Filmi

  19 Nisan 2020 10:29

  Pek Kore filmi izlemediğim için biraz ön yargı ile yaklaştım. Fakat film ilerledikçe daha da etkileyici gelmeye başladı. Duygusal filmlerden ne kadar uzak kalmaya çalışsam da, bir şekilde içerisinde buluyorum kendimi 🙂

 • 100%

  Home Office Aforizmaları

  15 Nisan 2020 09:05

  Home Office serüveninin bir deneyimleme, araştırma ve analiz etme sürecinden ibaret olması gerektiği düşüncesindeyim. Çok trend bir konu üzerine yazdığımın farkındayım fakat bu yazıyı cazibeli yapan şey Alışkanlık.

 • 100%

  Oldum olası düzen, disiplin ve hiza’yı sevmişimdir. Aşağıda ki fotoğrafa baktığımda çok rahatlıyorum. Çünkü bir düzen ve hiza var. Yaşantımızda nasıl düzenli ve hizalıysak yaptığımız işlerde de öyle devam ediyoruz. Bir işi özenle yapmak, işin karşılığının hakkı değil, karekterin karşılığı olarak düşünüyorum.

 • 100%

  Microsoft, 16 Mart 2020 tarihinde iki Preview(Önizleme) birden yayınladı. 2 Nisan 2020’de ise Preview 2 yayınlandı. Nihai .Net Core 5 sürümü Kasım 2020 gibi planlanmış.

 • 100%

  AGILE Devrimi

  10 Nisan 2020 13:12

  AGILE, Dünya üzerinde kabul görmüş bir yaklaşımdır. Birçok şirket bünyesinde bu yaklaşımı hayata geçirmeyi sürdürüyor. AGILE’ı bu kadar cazibeli yapan parametreler Çeviklik ve şeffaflık üzerinde yoğunlaşıyor.

 • 100%

  Microservice, günümüzde çok popüler bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Popülarite kazanmasını sağlayacak bir çok sebep bulunuyor. Her projenin Microservice Mimarisinde geliştirilmesi gerektiğini söyleyemeyiz. Avantaj ve dezavantajlarını değerlendirerek uygulamak en mantıklı çözüm yolu olarak görünüyor. O halde Ne, Neden, Ne Zaman sorularına cevap bulmaya başlayabiliriz.